Учнівське самоврядування

День Соборності України
Представники парламенту шкільного самоврядування Знам’янської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 взяли участь у заходах до Дня Соборності України. Молоді сподобались урочистості. Під час проведення заходу учні пригадали події майже столітньої  давності, усвідомили всю важливість цієї дати. Представники нашого парламенту поставили сценку патріотичного змісту з використанням української символіки. Президент  парламенту шкільного самоврядування Морговський Богдан взяв участь у вікторині  присвяченій Дню Соборності і зайняв І місце.
Діти зустрілися з представниками міської влади та були дуже задоволені.

В шкільному  колективі пройшли години спілкування «День Соборності України», бесіди «Схід і Захід – разом», перегляди  відео «Україна – єдина».

Новий Рік
У Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 двадцять шостого грудня пройшли новорічні ранки та вечір. Біля чарівної штучної ялинки учнів зустрічали та звеселяли казкові герої. Прийшло зимове свято з яскравим блиском ялинок, різнобарвним сяйвом гірлянд і з надією, що з останнім дванадцятим ударом годинника збудуться наші найзаповітніші бажання, що новорічна казка не закінчиться.
 Діти весело провели час – з запалом танцювали, грали в цікаві ігри, змагалися у веселих конкурсах, з нетерпінням чекали Діда Мороза та допомагали Снігуроньці вирватися з полону страшної Баби Яги.
Яскравими  святами розпочалися зимові канікули.


Всесвітній день боротьби проти СНІДу
У Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшли заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Учні та вчителі взяли участь у акції «Захисти себе від СНІД», усному журналі «Шляхи зараження ВІЛ /СНІД».
ВІЛ - це Вірус Імунодефіциту Людини, який вражає, в основному, імунну систему. СНІД - це Синдром Набутого Імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції. ВІЛ-інфекція - це та стадія хвороби, коли вірус знаходиться в організмі, руйнує імунну систему, але ще немає зовнішніх проявів. СНІД - це стадія хвороби, коли організм людини вже не в змозі боротися з різними захворюваннями. Вони прогресують, і в результаті цього наступає смерть.


Пам'ять про жертви голодомору вічна
Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його частково мали об'єктивний характер - посуха 1921 року, економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Але найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики тодішнього режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України. 
 Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.


Міський Фестиваль військово-патріотичної творчості
«Хоробрі серця» пам’яті Віктора Голого
Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах – присвячується!
Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя – присвячується!

14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем українського козацтва з 2015 року відзначається День Захисника України. Це свято є направду всенародним святом, бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу.

Фестиваль військово-патріотичної творчості «Хоробрі серця» пам’яті Віктора Голого, Героїв Майдану, присвячений бойовим подвигам сучасних захисників Вітчизни – захисникам АТО…Нашій Україні!



День Гідності і Свободи
Традицією сьогодення свідомих українців є належне вшанування громадянського подвигу, патріотизму й мужності героїв, які виступили на захист демократичних цінностей та не пошкодували власного життя задля оновлення Української держави.
Саме ці українські народні герої відстояли національні інтереси та європейський вибір України. Своєю непохитністю та самопожертвою герої майдану заслужили шану та повагу свого народу.
До заходів Знам’янської ЗШ І-ІІІ ступенів № 4  до Дня Гідності та Свободи ввійшли:
  • Лекція «Досягнення революцій Гідності та Свободи»;.
  • Круглий стіл «Втрачені можливості досягнень революцій Гідності та Свободи»;
  • Перегляд документального фільму «Причини, привід, події революцій Гідності та Свободи»;
  • Диспут «Внесок української інтелігенції в перемогу революцій Гідності та Свободи»;
  • Перегляд відеофільму «29 листопада – початок революції Гідності»;
  • Фото-факти «Майдан – Люди – Події»;
·        Експозиція «Подвиг Небесної Сотні».
21 листопада — це день, коли ми думаємо про майбутнє, але, водночас, пам’ятаємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє.



Безпека дорожнього руху
У Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху. Учні вивчали правила дорожнього руху під час веселих ігор  та вікторин, практичних занять, перегляду цікавих мультфільмів та повчальних відео.
Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.
У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз’яснення учням  правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, необхідно:
  • не порушувати правила дорожнього руху;
  • не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу;
  • вчитися переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
  • вчитися користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
  • при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом йти в загальній масі пішоходів, щоб мати змогу правильно оцінити дорожню ситуацію;
  • не з’являтися зненацька перед транспортними засобами;
  • вчитися правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
  • обережно користуватися громадським транспортом;
  • не допускати ігор  на проїжджій частині дороги;
  • не грати з м’ячем, не кататися на велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.



День української писемності та мови
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні  9 листопада. Це день вшанування пам'яті  Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.  Значення писемності в людській культурі дуже велике, оскільки на можливості читати і писати будується вся  цивілізація,  а знання не губляться в часі. Завдяки цьому вони доходять до майбутніх поколінь через століття і тисячоліття. 



Відзначення 75-ї річниці трагічних подій в урочищі «Зелена Брама»
На Черкащині є унікальний пам’ятник 150 прикордонним псам, які «порвали» полк фашистів у рукопашному бою. Це єдина за всю історію світових воєнних дій битва людей з ворогами з допомогою собак. 75 років минуло з моменту бою, який  пройшов у самому центрі України.
 У Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшов ряд заходів щодо вшанування пам’яті  полеглих у бою біля урочища «Зелена Брама» 500 прикордонників та 150 службових собак:  усний журнал «Трагедія урочища «Зелена Брама», лекція «У рукопашний бій з фашистами вступили прикордонники та службові собаки», перегляд відео - презентації «Зелена Брама на захисті Батьківщини», диспут «Відданість тварин і людей».



День грамотності

     8 вересня  відзначається Міжнародний день грамотності. Це свято було започатковане ЮНЕСКО у 1966 року,  з метою привернути увагу  суспільства  до проблеми  розповсюдження грамотності. 
У сучасному світі комп’ютерних технологій та наукових відкриттів мільйони дорослих залишаються неосвіченими, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходять до школи. Більшість неосвіченого населення нашої планети — жінки. Крім того, величезна кількість і дітей, і молоді, і дорослих людей не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати освіченими в умовах сьогоднішнього світу.



Немає коментарів:

Дописати коментар